Úrazové pojištění a člověk

Chystáte se uzavřít úrazové pojištění? V tom případě by jste měli vědět, co vlastně takové úrazové pojištění zahrnuje. Úrazové pojištění sjednané na pobočce nebo online zahrnuje pojištění léčebných výloh. Tím může být hospitalizace v nemocnici, akutní ošetření na poliklinice, náklady na léčbu (i léky) nebo také transport do nemocnice v ČR.

Úrazové pojištění pro děti

Nejen pro dospělé občany je možno uzavřít úrazové pojištění. I děti mohou mít sjednané úrazové pojištění. Jistě každý zná, jak často dítě spadne. Takový úraz se může stát kdekoliv (venku, doma, ve škole či při sportování). A tady od finančních důsledků pomůže úrazové pojištění. Ve většině případů je součástí úrazového pojištění také pojistné plnění už od jednoho procenta tělesného postižení v případě trvalých následků. Sjednat si úrazové pojištění pro děti lze i přes internet tedy online. Je to jistě rychlejší, pohodlnější a levnější.

Na co se při sjednávání pojistného zaměřit

Je několik bodů, na které by se člověk při sjednávání měl zaměřit. V první řadě by si měl člověk podepisující smlouvu podrobně pročíst pojistné podmínky. Tedy spíše číst ty menší písmenka a také si podrobně přečíst omezení plnění a také výluky z pojištění. Toto je vždy nejdůležitější. Pokud člověk nebude ve smlouvě něčemu rozumět, je dobré se raději zeptat hned při podepisování smlouvy. Ve valné většině nebudete moci uzavřít úrazové pojištění v době pracovní neschopnosti. Jestliže se vám stane pracovní úraz, je za to odpovědný zaměstnavatel. Tudíž ihned po úrazu nahlásit zaměstnavateli. Zaměstnavatelova pojišťovna vás odškodní (ne vaše pojišťovna, i když máte sjednané úrazové pojištění). Zde jsou tedy ucelené informace o úrazovém pojištění, tak proč jej neuzavřít třeba online.

cestovní pojištění od Uniqa, cestovní pojištění na celou zimu

Úrazové pojištění online